Ulaşım Bilgileri

İnönü Mah. Kayışdağ Cad. No: 128 Ataşehir / İstanbul

Herford Bosch Car Service Ataşehir

Her marka araca, her türlü bakım ve onarım hizmeti..

Alarm Sistemleri

Otomobiliniz için kaliteli, güvenilir ve farklı hizmeti almak için sizi servisimize bekliyoruz..

Oto alarm sistemleri otonuzun güvencesidir. Milyarlarca liraya aldığınız otonuzu sokağa bırakıyorsunuz kaskonuz olsa bile uğradığınız maddi hasarı karşılar manevi hasarlarınız ve otosuz geçen zamanınız telafi edilmez. Ayrıca oto alarmı kullanım kolaylığı sağlar. Kilitlerinizi uzaktan açmak kapamak motorunuzu uzaktan çalıştırıp arabayı ısıtmak ve arabayı kilitleyince açık kalan camları kapatmak gibi.

Oto alarmları siz içeride iken de güvenliğinizi sağlar . Örneğin kontak açılır açılmaz kapıları kilitler, kontak kapatılınca geri açar. Bazı yerlerde kırmızı ışıkta duran araçların sağ kapısını açıp el çantası gözlük vs alıp kaçma olayları yaşanmaktadır. Bu özellik bu tür olaylara karşı bir önlemdir.

Oto alarmları genelde uzaktan kumanda ünitesi ile devreye alınıp çıkarılmaktadır. Markasına göre uzaktan kumanda ünitesi daha başka ilave kumandalarda yapabilmektedir. Dörtlüleri açma ,siren çaldırma ,Motor çalıştırma ,Araba bulma ,Bazı sensörleri devre dışı bırakma gibi. Her uzaktan kumandanın bir seri numarası bulunmakta ve düğmesine basınca bu numarayı göndermektedir. Böylece yan yana duran iki araçta aynı marka oto alarm takılı olsa bile sizin kumandanız yalnız sizin arabanıza kumanda etmektedir. Ancak hırsızların geliştirdikleri sistemle bütün kodlar değişik frekanslarda tarayarak çevredeki tüm arabalarını alarmı iptal edebilmektedirler. Bunu önlemek için değişik teknolojiler geliştirilmiştir .Tarama önleyici ve kod atlamalı gönderim gibi. Uzaktan kumanda dışında kontak anahtarına yerleştirilen bir çip sayesinde sahibini tanıyıp yaklaşınca kapıyı açan uzaklaşınca kapıyı kapayan sistemler vardır.

Birazda oto alarmlarındaki sensörlerden yani hissedicilerden bahsedelim. En yaygın olanları darbe sensörü , ultrasonik sensör , akım sensörü ve mikrodalga radar sensörüdür. Ayrıca kapıların açılması mevcut kapı kontaklarından hissedilir. Sensörlerin çok hassas ayarlanması olduk olmadık zamanlarda sahte olaylara alarmın devreye girmesi gibi bir durumu ortaya çıkarır. Bu hem çevreyi rahatsız eder hemde alarmın bir daha ciddiye alınmamasını sağlar.

Oto alarmlarının çıkış birimleri ise en yaygın olarak sirenlerdir . normal yada pil destekli sirenler kullanılmaktadır. Ayrıca oto alarmları için üretilmiş pager (çağrı cihazı) mevcuttur. Bu arabanıza uygulanan bir girişimde cebinizde çalarak sizi uyarmasını sağlar. Son zamanda uydu teknolojilerin gelişmesi ve ucuzlamasıyla çalınan arabanın uydudan koordinat öğrenip bulunduğu yeri bildirmesini sağlayan sistemlerde görülmeye başlamıştır.

Etiketler:

Otomotiv teknolojilerinde her marka ve model araca hizmet verebilecek, uzman ve teknolojiyi kullkanmayı prensip edinmiş Herford Bosch Car Service organizasyonumuz ile en uygun koşullarda hizmet vermeyi bir görev biliyoruz.

İLETİŞİM

  • Adres: İnönü Mah. Kayışdağ Cad. No: 128 Ataşehir / İstanbul
  • Tel: 0216 573 77 99
  • E-mail: [email protected]